171 Görüntülenme
Zamanda Aşk
7.8 IMDB Puanı

Zamanda Aşk

(About Time)
Yönetmen
Senaryo Richard Curtis
Ödüller 3 ödül & 9 Adaylık.
Zamanda Aşk Konusu

Zamanda Aşk filminde Lake ailesinin 21 yaşındaki en küçük erkek çocuğu tüm ailenin erkeklerine tanınmış özel bir güç olduğunu anlar. Lake ailesinin zamanda seyahat etmek erkeklere mahsus bir özelliktir. Tim’de bunu fırsat bilip geçmişindeki tüm hataları değiştirmeye karar verir. Bir süre sonra Londra’ya taşınır ve burada Mary isimli bir kadına âşık olur. Tim bu ilişkide sürekli olarak özel gücünü kullanmakta ancak hatalarında hayatın bir gerekliliği olduğunun farkına varması çok da uzun sürmeyecektir.

Zamanda Aşk Oyuncuları ve Karakterleri

Zamanda yolculuk yapabilme özelliğine sahip olan Tim Lake karakterini “Domhnall Gleeson” canlandırmaktadır. Onun partneri olarak eşlik eden Mary karakterini ise “Rachel McAdams” canlandırmaktadır. Bunun yanında Tim’in babasını “Bill Nighy” , Kit Kat rolünde “Lydia Wilson” , Tim’in annesi rolünde “Lindsay Duncan” ve Charlotte rolünde “Margot Robbie” yer almaktadır.

Zamanda Aşk Merak Edilenler

Yönetmenliğini ve senaristliğini Richard Curtis’in yaptığı Zamanda Aşk filminin orijinal ismi ise “About Time” olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tür: Komedi, Dram, Fantastik, Romantik
Süre: 2 Saat 3 Dakika
IMDB: 7,8
Yıl: 2013


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın