360 Görüntülenme
Hıçkırık
7.5 IMDB Puanı

Hıçkırık

(Hichki)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 116 dakika
Kategori
Senaryo Anckur Chaudhry, Malhotra P. Siddharth, Ambar Hadap
Ödüller 2 ödül & 7 Adaylık.
Hıçkırık Konusu ve Oyuncuları

Hıçkırık, bir Hint filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. Siddharth Malhotra’nın yönetmen koltuğunda oturduğu ve filmin başrolünde Rani Mukherjee, Supriya Pilgaonkar ve Asif Basra gibi Hintli oyunculuların bulunduğu; anlattığı konu ile oldukça önemli yapımlar arasına girmeyi başarmış bir 2018 yapımı film olarak karşımıza çıkmaktadır. Brad Cohen tarafından kaleme alınan Front of the Class romanından uyarlanan bu harika yapımın senaristleri ise Aditya Chopra ve Maneesh Sharma olarak karşımıza çıkmaktadır. Film ise öğretmen olmak isteyen ancak konuşma hastalığına sahip olan bir genç kadının hikâyesini anlatmaktadır.
Hıçkırık Konusu
Başrolümüz Naina Mathur, kekemelik ve tıkanıklık rahatsızlıklarıyla uğraşan ve Tourette Sendromu olarak bilinen bir çeşit rahatsızlığı bulunmaktadır. Ancak bu rahatsızlığına rağmen hayatına bir öğretmen olarak devam etmek istemektedir. Çevresindeki insanlardan destek göremese de rahatsızlığının kendisi adına bir engel olmadığını ve bu rahatsızlığına rağmen öğretmen olma konusunda kararlı bir şekilde devam eder. Sonunda bir okulda iş bulur ancak kendisini hem çevresindekilere hem de diğerlerine bu rahatsızlığa rağmen öğretmenlik yapabildiğine dair ispat etmesi gerekmektedir. Hıçkırık filmin konusu bu şekilde karşımıza çıkmaktadır.

Hıçkırık Oyuncuları

Hıçkırık filmi tek bir kişinin üzerine yoğunlaştığı için başrol olarak karşımıza yalnızca bir oyuncu çıkmaktadır. Gelin birlikte o oyuncunun kim olduğuna bir bakalım.
Rani Mukherjee “Naina Mathur”
21 Mart 1978 tarihinde Hindistan’da dünyaya gelen başarılı oyuncu birçok Hint yapımı filmde oynamıştır. Hem babası hem de erkek kardeşi yönetmen olan başarılı oyuncunun bir tane de çocuğu bulunmaktadır. Hıçkırık filminde ise oldukça zor ve bir o kadar da başarılı bir performans sergilemiştir. Canlandırdığı Naina Mathur karakteri sürekli olarak kekemelik yaşayan ve konuşma problemi çeken bir kişidir. Bu durumuna rağmen öğretmen olmak istemektedir. Onun bu yolculuğunda herkesi şaşırtıp öğretmen olup olamayacağı ise filmdeki asıl gizem unsurunu oluşturmaktadır.


Hıçkırık Merak Edilenler

Filmin Adı: Hıçkırık
Yönetmen: Siddharth Malhotra
Yapımcı: Aditya Chopra, Maneesh Sharma ve Aaashish Singh
Senarist: Aditya Chopra ve Maneesh Sharma
Eser: Brad Cohen’in Front of the Class Adlı Eseri
Film Müzikleri: Jasleen Royal
Dağıtıcı Şirket: Yash Raj Films
Filmin Türü: Komedi ve Dram
Vizyon Tarihi: 23 Mart 2018
Ülke: Hindistan
Dil: Hintçe
Filmin Süresi: 1 Saat 56 Dakika
Bütçe: 20 Milyon Dolar
Hasılat: 215 Milyon Dolar
IMDB: 7,5

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın