127 Görüntülenme
Yüzüklerin Efendisi 2
8.8 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi 2

(The Lord of the Rings: The Two Towers)
Yönetmen
Senaryo J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens
Ödüller 2 Oscar Kazandı. 132 ödül & 138 adaylık. total
Yüzüklerin Efendisi 2 Konusu

İlk filmde yaşanan olayların ardından yüzük kardeşliği bozulmak zorunda kalmıştı. Kahramanlarımızın her biri ayrı noktalarda olan Yüzüklerin Efendisi 2 filminde Orta Dünya’nın en tehlikeli yerlerinde dolanıyorlar. Çoktan unutulmuş medeniyetler, yeni kavimler ve yeni insanlar tanıyacaklar. Ancak hepsinin amacı hâlâ aynı, yaklaşan karanlığın önüne geçmek!

Yüzüklerin Efendisi 2 Oyuncuları ve Karakterleri

Yüzüklerin Efendisi 2 filminin oyuncu kadrosunda Yüzük taşıyıcısı olan Frodo rolünde “Elijah Wood” yer alıyor. Güçlü büyücü Gandalf rolünde “Ian McKellen” , Elf prensi Legolas rolünde “Orlando Bloom” , Aragorn rolünde “Viggo Mortensen”, Frodo’nun yardımcısı Sam rolünde “Sean Astin” , Gollum rolünde “Andy Serkis” ve Galadriel rolünde “Cate Blanchett” bulunuyor.

Yüzüklerin Efendisi 2 Merak Edilenler

Aynı isimli bir kitap uyarlaması olan Yüzüklerin Efendisi 2 filminin yönetmen koltuğunda ilk filmde olduğu gibi yine Peter Jackson oturuyor. Senaryo ekibinde ise kitapların yazarı J.R.R. Tolkien, Fran Walsh ve Philappa Boyens yer alıyor. Filmin orijinal adı “The Lord of the Rings: The Two Towers” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Fantastik
Süre: 2 Saat 59 Dakika
IMDB: 8,8
Yıl: 2002