90 Görüntülenme
Yüzüklerin Efendisi 3
9.0 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi 3

(The Lord of the Rings: The Return of the King)
Yönetmen
Senaryo J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens
Ödüller 11 Oscar Kazandı. 215 ödül & 124 adaylık. total
Yüzüklerin Efendisi 3 Konusu

Souron’u ve yaklaşan karanlığı durdurmak için verilen mücadele Yüzüklerin Efendisi 3 filmiyle devam ediyor. Sauron’un orduları ciddi bir şekilde büyümekte ve orklar Orta Dünya’ya yayılmaya başlamaktadır. Frodo ve Sam isimli iki Hobbit ise yanlarında Gollum ile birlikte yüzüğü yok etmek için korku dolu Mordor yolculuklarına devam etmektedir. Diğer tarafta ise İnsanlar, Elfler ve Cüceler bütün düşmanlıklarına Karanlığı durdurmak için bir araya gelmişlerdir ancak bu ekibin cesur ve savaşçı bir krala ihtiyacı vardır.

Yüzüklerin Efendisi 3 Oyuncuları ve Karakterleri

Yüzüklerin Efendisi 3 filminin oyuncu kadrosunda Yüzük taşıyıcısı olan Frodo rolünde “Elijah Wood” yer alıyor. Güçlü büyücü Gandalf rolünde “Ian McKellen” , Elf prensi Legolas rolünde “Orlando Bloom” , cesur savaşçı ve kral Aragorn rolünde “Viggo Mortensen”, Frodo’nun yardımcısı Sam rolünde “Sean Astin” , Gollum rolünde “Andy Serkis” ve Galadriel rolünde “Cate Blanchett” bulunuyor.

Yüzüklerin Efendisi 3 Merak Edilenler

Aynı isimli bir kitap uyarlaması olan Yüzüklerin Efendisi 3 filminin yönetmen koltuğunda ilk iki filmde olduğu gibi yine Peter Jackson oturuyor. Senaryo ekibinde de aynı şekilde kitapların yazarı J.R.R. Tolkien, Fran Walsh ve Philappa Boyens yer alıyor. Filmin orijinal adı “The Lord of the Rings: The Return of the King” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Fantastik
Süre: 3 Saat 21 Dakika
IMDB: 9,0
Yıl: 2003