103 Görüntülenme
Şeytanın Avukatı
7.5 IMDB Puanı

Şeytanın Avukatı

(The Devil's Advocate)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Andrew Neiderman, Jonathan Lemkin, Tony Gilroy
Ödüller 2 ödül & 7 Adaylık.
Şeytanın Avukatı Konusu

Şeytanın Avukatı filminde yer alan Kevin Lomax kariyerinde oldukça başarılı olan bir savunma avukatıdır. Evliliği ve hayatı oldukça yolunda giden Kevin müvekkilinin kesinlikle suçlu olduğu davalara bile jüri sayesinde bir şekilde kazanmayı başarmaktadır. Bir gün haksız olmasına rağmen kazandığı bir dava sonrasında yalnızca New York değil dünyanın en büyük hukuk bürolarından bir tanesi olan John Milton’ın bürosundan inanılmaz bir teklif alır. Kevin’ın bu teklifi kabul etmesiyle birlikte hayatı geri dönülmez bir biçimde değişime uğrayacaktır.

Şeytanın Avukatı Oyuncuları ve Karakterleri

Başarılı bir savunma avukatı olan Kevin Lomax rolünde muhteşem oyuncu “Keanu Reeves” yer alırken John Milton rolünde “Al Pacino” bulunuyor. Bunun yanında Kevin’in karısı olan Mary Ann Lomax rolünde “Charlize Theron” , Eddie Barzoon rolünde “Jeffrey Jones” ve Christabella Andreoli rolünde “Connie Nielsen” görev almaktadır.

Şeytanın Avukatı Merak Edilenler

Yönetmenliğini Taylor Hackford’ın yaptığı Şeytanın Avukatı filminde senarist ekibinde Andrew Neiderman, Jonathan Lemkin ve Tony Gilroy yer alıyor. Filmin orijinal ismi ise “The Devil’s Advocate” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Dram, Fantastik, Gizem
Süre: 2 Saat 24 Dakika
IMDB: 7,5
Yıl: 1997


Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın