144 Görüntülenme
Mavi En Sıcak Renktir
7.7 IMDB Puanı

Mavi En Sıcak Renktir

(Blue Is the Warmest Colour)
Kategori
Senaryo Abdellatif Kechiche, Ghalya Lacroix, Jul Maroh
Ödüller 1 BAFTA Award86 wins & 104 nominations total.Nominated for 1 BAFTA Award86 ödül & 104 Adaylık. total
Mavi En Sıcak Renktir Konusu

Mavi En Sıcak Renktir filminde 15 yaşında olan Adele bildiği iki şeyden kesinlikle emindir. O bir kızdır ve kızlar erkeklerle çıkmak zorundadır. Ancak bir gün masmavi saçlarıyla salınan Emma isimli bir kadın ile tanışır. Onunla tanıştığı an hayatının değişeceğini anlayan Adele, Emma’yla tutkulu bir aşka yelken açar. Ancak bunu kendisine ve ailesine lanse etmekte zorlanacak ve aralarında sorunlar yaşanmaya başlayacaktır.

Mavi En Sıcak Renktir Oyuncuları ve Karakterleri

Masmavi saçlarıyla genç Adele’in gönlünü çalan Emma rolünde “Lea Seydoux” karşımıza çıkıyor. Onun genç sevgilisi ve güzel kadın Adele rolünde ise “Adele Exarchopoulos” yer alırken bu ikiliye Samir rolünde “Salim Kechiouche” , Adele’in annesi rolünde “Catharine Salee” , Adele’in babası rolünde “Aurelien Recoing” ve Valentin rolünde “Sandor Funtek” yer almaktadır.

Mavi En Sıcak Renktir Merak Edilenler

Çok açık seks sahneleri ve aşırı cüretkâr senaryosuyla uzun süre konuşulan Mavi En Sıcak Renktir filminin yönetmen koltuğunda Abdellatif Kechiche oturuyor. Ona senarist ekibinde Ghalya Lacroix ve Jul Maroh eşlik ediyor. Filmin orijinal ismi ise “La vie d’Adele” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Dram, Romantik, Erotik
Süre: 3 Saat 1 Dakika
IMDB: 7,7
Yıl: 2013


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın