94 Görüntülenme
Kefaret
7.8 IMDB Puanı

Kefaret

(Atonement)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Ian McEwan, Christopher Hampton
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 52 ödül & 150 adaylık. total
Kefaret Konusu

1935 yılında geçen Kefaret filminde yazın en sıcak günlerinden birisidir. O dönemde on üç yaşında olan Briony Tallis, ablası Cecilia ve hizmetçilerinin oğlu olan Robbie’yi görmemesi gereken bir durum içerisinde görür. İçinde bulunduğu çocukluk durumundan kaynaklı olarak gördüklerini oldukça yanlış algılayan Briony için bu durum aşırı büyük bir travmaya sebep olur. Bu olay sebebiyle de bahsi geçen üç kişi bir daha asla düzelmemek üzere kaderleri birbirine bağlanır.

Kefaret Oyuncuları ve Karakterleri

Kefaret filminin oyuncu kadrosunda Cecilia Tallis rolünde “Keira Knightly” bulunuyor. Ona eşlik eden oyuncular ise Robbie Turner rolüyle “James McAvoy” , Grace Turner rolüyle “Brenda Blethyn” , Briony Tallis rolünde “Saoirse Ronan” , Betty rolünde “Julia West” ve Emily Tallis rolünde “Harriet Walter” olarak dikkat çekiyor.

Kefaret Merak Edilenler

Dünya Klasiklerini filme uyarlama yönünde bir uzman olan Joe Wright Kefaret filminin yönetmenlik koltuğunda oturuyor. Senaryo ekibinde Ian McEwan ve Christopher Hampton yer alırken filmin orijinal ismi ise “Atonement” olarak biliniyor.

Tür: Dram, Gizem, Romantik
Süre: 2 Saat 3 Dakika
IMDB: 7,8
Yıl: 2007


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın