89 Görüntülenme
Kader
7.8 IMDB Puanı

Kader

(Destiny)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Zeki Demirkubuz
Ödüller 10 ödül & 9 Adaylık.
Kader Konusu

Kader filminde Bekir, Uğur ve Zagor isimli üç gencin içine kitlendikleri aşk üçgeni anlatılmaktadır. Bekir, Uğur’a delicesine âşıkken Uğur ise Zagor için yanıp tutuşmaktadır. Ancak Zagor tam bir serseridir. Başı beladan eksik olmaz ve sürekli olarak hapse girip çıkar. Kader ise bu üç gencin zincirlerini sıkı sıkıya birbirine bağlamıştır. Bir gün Uğur’un Zagor’un hapisten çıktığı gece mahallede işlenen bir cinayetin ardından kaybolmasıyla Bekir iyiden iyiye aşkını kalbine gömmeye karar verir. Ancak aradan aylar geçtikten sonra Uğur tekrardan mahalleye döner ve Bekir için amansız bir kovalamaca başlar. Aşkı için her koşulda mücadele edecektir.

Kader Oyuncuları ve Karakterleri

Harika oyunculuğuyla “Ufuk Bayraktar” bu filmde Bekir karakterine hayat vermektedir. Bekir’in kendisine delicesine âşık olmasına rağmen Zagor’a sevdalı olan Uğur karakterini ise “Vildan Atasever” canlandırmaktadır. Tam bir serseri olan ve sürekli hapishane köşelerinde bulunan Zagor karakterini ise “Ozan Bilen” canlandırmaktadır.

Kader Merak Edilenler

Yönetmenliğini ve senaristliğini Zeki Demirkubuz’un yaptığı Kader filmi aynı zamanda Masumiyet isimli filmdeki Bekir, Uğur ve Zagor’un gençlik yıllarına ışık tutmaktadır.

Tür: Dram
Süre: 1 Saat 43 Dakika
IMDB: 7,8
Yıl: 2006


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın