129 Görüntülenme
İtiraf 1
6.9 IMDB Puanı

İtiraf 1

(Nymphomaniac: Vol. I)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Lars von Trier
Ödüller 14 ödül & 30 Adaylık.
İtiraf 1 Konusu

Nemfomanyak (seks bağımlısı) olan ve bundan dolayı hayatı boyunca sadece cinsel olaylar yaşamış olan bir kadındır Joe. İtiraf 1 filminde ise Joe’yu 50 yaşında bir sokakta dövülmüş bir şekilde görüyoruz. Onu ise Seligman isimli bir karakter buluyor. Joe’nun yaralarını iyileştirip ona baktıktan sonra Seligman’a hayat hikâyesini anlatmaya başlıyor. Bu hayat hikâyesi ise yalnızca cinsellik üzerine kurulu. Cinselliğin bir insanın hayatını ne etkide değiştirip etkileyebileceğinin muazzam bir sinema yansıması olarak karşımıza çıkıyor İtiraf 1 filmi.

İtiraf 1 Oyuncuları ve Karakterleri

Nemfomanyak bir kadın olan Joe rolünde “Charlotte Gainsbourg” rol alırken ona İtiraf 1 filminde Seligman rolüyle “Stellan Skarsgard” eşlik etmektedir. Bu ikilinin dışında Joe’nun gençliği rolünde “Stacy Martin” , Jerome rolünde “Shia LaBeouf” , L rolünde “Willem Defoe” , K rolünde “Jamie Bell” , Mrs. H rolünde “Umma Thurman” , P rolünde “Mia Goth” ve Joe’nun çocukluk arkadaşı B rolünde “Sophie Kennedy Clark” yer alıyor.

İtiraf 1 Merak Edilenler

Aykırı filmleriyle dikkat çeken yönetmen Lars von Trier İtiraf 1 filminin hem yönetmenliğini hem de senaristliğini üstlenmektedir. Filmin orijinal ismi ise “Nymphomaniac: Vol. I” olarak bilinmektedir.

Tür: Dram, Erotik
Süre: 1 Saat 57 Dakika
IMDB: 6,9
Yıl: 2013


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın