132 Görüntülenme
Gözleri Tamamen Kapalı
7.5 IMDB Puanı

Gözleri Tamamen Kapalı

(Eyes Wide Shut)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Stanley Kubrick, Frederic Raphael, Arthur Schnitzler
Ödüller 12 ödül & 30 Adaylık.
Gözleri Tamamen Kapalı Konusu

Gözleri Tamamen Kapalı filminde Bill Harford ve Alice Harford refah içinde yaşayan mutlu bir çift olarak karşımıza çıkmaktadır. Bir gün Bill ve Alice çifti bir davete katılırlar. Alice bu davette erkeklerle sohbete dalar aynı şekilde Bill’de başka kadınlarla sohbete dalar. Bill bu duruma biraz sinirlenir ve Alice’e beklemediği bir tepki verir. Bunun üzerine bir tartışma gerçekleşir ve Bill kendisini bu tartışmanın sonrasında gelişen olaylarla birlikte cinsellikle örülü bir dünyanın içerisinde bulur.

Gözleri Tamamen Kapalı Oyuncuları ve Karakterleri

Gözleri Tamamen Kapalı filminde Bill Harford rolünde “Tom Cruise” karşımıza çıkıyor. Bill’in karısı olan Alice Harford rolünde ise “Nicole Kidman” yer alıyor. Bu ikiliye eşlik edenler ise Nick Nightingale rolünde “Todd Field” , Victor Ziegler rolünde “Sydney Pollack” , Helena Harford rolünde “Madison Eginton” , Roz rolünde “Jackie Sawiris” ve Illona rolünde “Leslie Lowe” olarak dikkat çekmektedir.

Gözleri Tamamen Kapalı Merak Edilenler

Gözleri Tamamen Kapalı filminin yönetmenlik koltuğunda efsanevi yönetmen Stanley Kubrick oturuyor. Ona senarist ekibinde Frederic Raphael ve Arthur Schnitzler eşlik ediyor. Kubrick’in son filmi olarak dikkat çeken filmin orijinal ismi ise “Eyes Wide Shut” olarak biliniyor.

Tür: Dram, Gizem, Gerilim, Erotik
Süre: 2 Saat 39 Dakika
IMDB: 7,5
Yıl: 1999


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın