173 Görüntülenme
Amerikan Sapığı
7.6 IMDB Puanı

Amerikan Sapığı

(American Psycho)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Bret Easton Ellis, Mary Harron, Guinevere Turner
Ödüller 7 ödül & 11 Adaylık.
Amerikan Sapığı Konusu

Ailesinden kalma bir zenginliğe sahip olan Patrick Bateman Amerikan Sapığı filminde genç ve yakışıklı bir karakter olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu durumu kendisine aynı zamanda sosyal hayatında da birçok avantaj sağlamaktadır. Dışarıdan bakılınca oldukça sıradan bir yaşantıya sahip olan Bateman aslında çok karanlık bir kimliğe sahiptir. Bateman, insanları sebepsiz yere öldüren ve vücutlarından çeşitli parçaları hatıra olarak saklayan bir akıl hastasıdır.

Amerikan Sapığı Oyuncuları ve Karakterleri

Kült bir karakter hâline gelen Patrick Bateman rolünde “Christian Bale” bulunuyor. Ona bu filmde Timothy Bryce rolüyle “Justin Theroux” , Craig McDermott rolünde “Josh Lucas” , David Van Patten rolünde “Bill Sage” , Jean rolünde “Chloe Sevigny” , Evelyn Williams rolünde “Reese Witherspoon” , Courtney Rawlinson rolünde “Samantha Mathis” , Paul Allen rolünde “Jared Leto” , Donald Kimball rolünde “Willem Dafoe” ve Luis Carruthers rolünde “Matt Ross” eşlik ediyor.

Amerikan Sapığı Merak Edilenler

Amerikan Sapığı filminde yönetmenlik koltuğunda Mary Harron oturuyor. Senarist ekibinde yönetmen Mary Horron’un yanında Bret Easton Ellis ve Guinevere Turner bulunuyor. Filmin orijinal ismi ise “American Psycho” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Dram, Suç, Korku, Gerilim
Süre: 1 Saat 42 Dakika
IMDB: 7,6
Yıl: 2000


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın