111 Görüntülenme
Aman Tanrım 2003
6.8 IMDB Puanı

Aman Tanrım 2003

(Bruce Almighty)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Steve Koren, Mark O'Keefe, Steve Oedekerk
Ödüller 7 ödül & 9 Adaylık.
Aman Tanrım 2003 Konusu

Aman Tanrım 2003 filminde Bruce Nolan oldukça tanınan bir TV muhabiridir. Hayatında her şey yolunda giderken bir günü berbat bir şekilde geçince Tanrı’ya isyan eder. Tanrı’nın bu isyanı sonucunda Nolan’a ders vermeye niyeti vardır. Bu sebepten ötürü de insan siluetinde Nolan’ın karşısında çıkar ve bu şikâyetçi kuluna olağandışı bir planla ders vermeye karar verir.

Aman Tanrım 2003 Oyuncuları ve Karakterleri

Tanındık TV muhabiri olan ve Tanrı’ya isyan eden Bruce Nolan rolünde karşımıza komedi üstadı “Jim Carrey” çıkıyor. Kendisine isyan etmesi karşısında sinirlenen ve Nolan’a dersini göstermek için insan siluetinde dünyaya gelen Tanrı rolündeyse “Morgan Freeman” yer alıyor. İkiliye eşlik eden ise Grace Connelly rolüyle güzel oyuncu “Jennifer Aniston.”

Aman Tanrım 2003 Merak Edilenler

Komedi filmlerindeki ustalığını kanıtlayan ve harika filmler ortaya çıkartan Tom Shadyac bu filmde yönetmen koltuğunda oturuyor. Senarist ekibinde ise Steve Koren, Mark O’Keefe ve Steve Oedekerk yer alıyor. Orijinal ismi “Bruce Almighty” olan Aman Tanrım filminin aynı zamanda “Evan Almighty” isimli bir devam filmi de bulunuyor.

Tür: Komedi, Dram, Fantastik
Süre: 1 Saat 41 Dakika
IMDB: 6,8
Yıl: 2003

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın