99 Görüntülenme
Alacakaranlık 2
4.8 IMDB Puanı

Alacakaranlık 2

(The Twilight Saga: New Moon)
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
Ödüller 20 ödül & 24 Adaylık.
Alacakaranlık 2 Konusu

Alacakaranlık 2 filminde Bella Swan 18. Yaş gününe girmek üzeredir. Edward ile ilişkilerinde tüm sınırları zorlamaya oldukça kararlı olan Bella, bu kararlılığına rağmen Edward tarafından Bella’nın zarar görmemesi için terk edilir. Bella, Edward’ın özlemine dayanma konusunda oldukça zorluk çekmektedir. Kendisini tehlikeye attığında Edward’ın iletişime geçtiğini fark eder ve bu olayın üzerine devamlı olarak kendisini tehlikeye atmaya başlar. Bu esnada Jacob isimli çocukluk arkadaşıyla da bir çeşit yakınlaşma yaşansa da Bella bunu yapamaz. Ancak Jacob ve kabilesinin de oldukça büyük bir sırrı vardır.

Alacakaranlık 2 Oyuncuları ve Karakterleri

Alacakaranlık 2 filminin oyuncu kadrosunda Bella Swan rolüyle “Kristen Stewart” yer alıyor. Genç ve yakışıklı vampir olan Edward Cullen rolünde ise “Robert Pattinson” bulunuyor. Bu ikiliye Bella’nın çocukluk arkadaşı olan Jacob Black rolüyle “Taylor Lautner” , Jessica rolüyle “Anna Kendrick” , Mike rolüyle “Michael Welch” , Eric rolüyle “Justin Chon” ve Angela rolüyle “Christian Serratos” eşlik etmektedir.

Alacakaranlık 2 Merak Edilenler

Alacakaranlık 2 filminin yönetmen koltuğunda ilk filmin aksine Chris Weitz oturuyor. Senaryo ekibinde ilk filmde olduğu gibi Melissa Rosenberg ve Stephenie Meyer bulunuyor. Filmin orijinal adı “The Twilight Saga: New Moon” olarak bilinmektedir.

Tür: Fantastik, Romantik, Dram, Macera
Süre: 2 Saat 10 Dakika
IMDB: 4,8
Yıl: 2009


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın