230 Görüntülenme
Ahlat Ağacı
8.0 IMDB Puanı

Ahlat Ağacı

(The Wild Pear Tree)
Kategori
Senaryo Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan, Akin Aksu
Ödüller 10 ödül & 15 Adaylık.
Ahlat Ağacı Konusu

Sinan isimli karakterimiz kendini bildi bileli edebiyatla ilgilenen ve her daim bir kitap yazmak isteyen birisidir. Ahlat Ağacı filminde Sinan doğduğu köye dönmeye ve burada kitabını bastırmak için çabalamaya başlar. Ancak babasının geçmişten kalan borçları başına bela olacak ve istediklerini gerçekleştirme konusunda oldukça zorlanacaktır.

Ahlat Ağacı Oyuncuları ve Karakterleri

Atanamamış bir edebiyat öğretmeni olan ve aynı zamanda da yazar olmak isteyen Sinan Karasu rolünü “Doğu Demirkol” canlandırırken onun abisi olan İdris Karasu rolünde “Murat Cemcir” bulunuyor. Bu ikiliye eşlik edenler ise Asuman Karasu rolünde “Bennu Yıldırım” , Hatice rolünde “Hazar Ergüçlü” ve Süleyman rolünde de “Serkan Keskin” yer almaktadır.

Ahlat Ağacı Merak Edilenler

Yönetmeliği Nuri Bilge Ceylan gibi bir Türk efsanesi tarafından yapılan Ahlat Ağacı filminin senarist kadrosunda ise Nuri Bilge Ceylan’a Ebru Ceylan ve Akın Aksu eşlik etmektedir. Nuri Bilge Ceylan’ın sekizinci uzun metrajlı filmi olan Ahlat Ağacı gerçekten oldukça iç burkan bir konuya sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Tür: Dram
Süre: 3 Saat 8 Dakika
IMDB: 8,0
Yıl: 2018