102 Görüntülenme
Zohana Bulaşma
5.6 IMDB Puanı

Zohana Bulaşma

(You Don't Mess with the Zohan)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Adam Sandler, Robert Smigel, Judd Apatow
Ödüller 2 ödül & 2 Adaylık.
Zohana Bulaşma Konusu

Zohana Bulaşma filminde İsrail İstihbarat Servisi olan Mossad’a Kontr – gerilla olarak ün yapmış olan Zohan, oldukça garip bir karakterdir. Geceleri bir saç modeli kitabına bakarak ve ağlayarak uyuyan bu ajanın asıl hayali kuaför olmaktır. Ezeli düşmanı olan Filistinli Fantom ile yüz yüze geldiğinde ölü taklidi yaparak Amerika’ya kaçıp burada hayalini gerçekleştirmeye karar verir. Yaptığı demode saç modelleriyle ün salan Zohan, bir gün Fantom ile tekrar karşılaşır ancak Fantom bu kez ondan yardım isteyecektir.

Zohana Bulaşma Oyuncuları ve Karakterleri

Kuaför olma hayaliyle yanıp tutuşan bir MOSSAD ajanı olan Zohan rolünde “Adam Sandler” bulunuyor. Onun ezeli rakibi Fantom rolünde “John Turturro” karşımıza çıkıyor. Bu ikiliye Dalia rolüyle “Emmanuelle Chriqui” , Michael rolüyle “Nick Swardson” , Gail rolüyle “Lainie Kazan” , Oori rolüyle “Ido Mosseri” ve Salim rolüyle “Rob Schneider” eşlik ediyor.

Zohana Bulaşma Merak Edilenler

Yönetmenliği Dennis Dugan tarafından yapılan Zohana Bulaşma filminde senarist ekibinde Adam Sandler, Robert Smigel ve Judd Apatow bulunuyor. Filmin orijinal ismi ise “You Don’t Mess with the Zohan” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Aksiyon, Komedi
Süre: 1 Saat 53 Dakika
IMDB: 5,6
Yıl: 2008