636 Görüntülenme
Lucy
6.4 IMDB Puanı

Lucy

(Lucy)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Luc Besson
Ödüller 1 ödül & 12 Adaylık.
Lucy Konusu ve Oyuncuları

Lucy, 2014 yılında gösterime giren ve başrollerinde Morgan Freeman, Scarlett Johansson gibi süper yıldızları barındıran Lucy, Luc Besson tarafından yönetilmektedir. Normal bir insan beyninin en fazla yüzde 10’unu kullanmaktadır teorisine bağlı olan film son dönemlerin sıkıcı ve boğuk Fransız sinemasına bir hayat çiçeği olma yolunda görevi bulunmaktadır.
Lucy Konusu
“Bir insan beyninin yüzde yüzünü kullanırsa ne olur?” sorusundan yola çıkarak oluşturulan film Lucy isimli kadının vücuduna uyuşturucu yerleştirilmesi ve bunun sonucunda da onun tüm vücuduna nüfuz edip adeta insanüstü bir varlığa dönüşmesini konu alıyor. Acıdan etkilenmeyen, insanların zihnini okuyabilen Lucy sayesinde bizler de beynimizin yüzde yüzünü kullansaydık sorusuna cevap alabiliyoruz.

Lucy Oyuncuları

Film aslında bir aksiyon filmi olduğu için film içerisinde oyunculara pek fazla yer verilmiyor. Bu sebepten ötürü de Lucy dışındaki oyunculara çok fazla iş düşmüyor. Biz yine de sizler için listeledik.
Scarlett Johansson “Lucy”
Gerçek adı Scarlett İngrid Johansson olan ve 22 Kasım 1984 tarihinde Amerika’nın New York kentinde dünyaya gelen bu başarılı ve güzel oyuncu, normalde sıradan bir kadın olan ve eğlenmeyi kendisine yer etmiş bir karakter olan Lucy karakterini canlandırmaktadır. Ancak daha sonrasında bu karakterimizin vücuduna yanlışlıkla da olsa garip bir sentetik uyuşturucu bulaşır. Lucy isimli kahramanımız ise beyninin yüzde yüzünü kullanmaya başlar ve bu noktadan sonra tek bir amacı bulunmaktadır: Proffessor Norman’ın yanına gitmek.
Morgan Freeman “Proffessor Norman”
1 Haziran 1937 tarihinde Amerika’nın Memphis kentinde dünyaya gelen başarılı oyuncu geçmiş yıllarda birçok önemli yapıma ve role imza atmıştır. Esaretin Bedeli ve Se7en gibi filmlerde inanılmaz bir oyunculuk sergileyen Morgan Freeman, Lucy filmde de yine benzer bir performansla Proffessor Norman karakterine hayat vermektedir. Lucy ile iletişime geçen ve daha sonrasında da onu Amerika’da bekleyen Proffessor Norman, beyin üzerine oldukça fazla araştırma yapmış ve bu konuda konferanslar düzenleyen bir bilim insanı olarak karşımıza çıkmaktadır.

Lucy Merak Edilenler

Film Adı: Lucy
Yönetmen: Luc Besson
Yapımcı: Virginie Silla
Senarist: Luc Besson
Film Müzikleri: Eric Serra
Dağıtıcı Firma: Universal Pictures
Film Türü: Aksiyon ve Bilim Kurgu
Vizyon Tarihi: 25 Temmuz 2014
Filmin Süresi: 1 Saat 29 Dakika
Ülke: Fransa
Dil: Fransızca, İngilizce ve Korece
Bütçe: 40 Milyon Dolar
Hasılat: 434 Milyon Dolar
IMDB: 6,4