520 Görüntülenme
Harry Potter ve Sırlar Odası
7.4 IMDB Puanı

Harry Potter ve Sırlar Odası

(Harry Potter and the Chamber of Secrets)
Yönetmen
Senaryo J.K. Rowling, Steve Kloves
Ödüller 1 BAFTA Award13 wins & 46 nominations total.Won 1 BAFTA Award13 ödül & 46 Adaylık. total
Harry Potter ve Sırlar Odası Konusu ve Oyuncuları

Harry Potter ve Sırlar Odası filmiyle ünlü yazar J. K. Rowling’in oluşturduğu bu fantastik evre devam ediyor. 2002 yılında vizyona giren Harry Potter ve Sırlar Odası filmi bize yeni karakterler tanıtmasının yanında yepyeni maceralara kapı aralıyor. Yönetmenliğini Chris Columbus’un yaptığı ve senarist koltuğunda ise Steve Kloves’in yer aldığı bu yapımın başrol oyuncuları arasında Daniel Radcliffe, Rupert Grint ve Emma Watson gibi isimler yer alıyor.

Harry Potter ve Sırlar Odası Konusu

Yepyeni bir maceraya kucak açan Harry Potter ve Sırlar Odası filmi, başkarakterimizin artık yavaş yavaş o çocukluk zamanlardan arındığını ortaya koymaktadır. Harry, Hogwarts’ın 50 yıl önceki öğrencilerinden bir tanesi olan Tom Riddle isimli bir öğrenciye ait bir günlük bulur. Bu günlük Harry’i 50 yıl önce yaşanan bazı anılara götürür ve Riddle isimli öğrencinin o dönemde Sırlar Odası’nı açmak ile Hagrid’i suçladığı görülmektedir. Acaba Harry, gerçekten bu odayı kimin açtığını bulabilecek midir?
Harry Potter ve Sırlar Odası Oyuncuları ve Karakterleri
Filme bazı yeni isimler eklense bile temelinde oyuncu kadrosu aynı kalan Harry Potter ve Sırlar Odası filmindeki oyunculuklar kuşkusuz muazzam bir şekilde karşımıza çıkar. Gelin bu oyuncularını ve karakterlerini birlikte inceleyelim.
Daniel Radcliffe
23 Temmuz 1989 İngiltere / Londra doğumlu olan meşhur yıldır Harry Potter ve Sırlar Odası filminde Harry Potter karakterini canlandırmaktadır. İlk filmin aksine artık daha da büyümüş ve bu doğrultuda haliyle ciddi miktarlarda para da kazanmaya başlamıştır. Harry Potter gibi sinema tarihinde inanılmaz önemli bir yeri olan bir karaktere hayat verene başarılı oyuncu, günümüzde hala oyunculuğa devam etmektedir.
Tom Felton
22 Eylül 1987 tarihinde İngiltere topraklarında dünyaya gelen başarılı oyuncu, Harry Potter ve Sırlar Odası filminde Draco Malfoy isimli bir karaktere hayat vermektedir. Babasının nüfuzunu kullanarak bir şeyler yapmayı amaçlayan bu karakterimiz Harry Potter’ın okuldaki en büyük düşmanlarından birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.
Emma Watson
15 Nisan 1990 yılında Fransa’nin Paris şehrinde dünyaya gelmesine rağmen kökeni İngiliz olan başarılı oyuncu Harry Potter ve Sırlar Odası filminde Hermione Granger karakterine hayat verdi. Harry Potter’ın iki yakın arkadaşından birisi olan bu genç oyuncumuz henüz kariyerinde ikinci filmi olmasına rağmen oldukça başarılı bir performans gösterdi.
Richard Harris
1 Ekim 1930 yılında hayata gözlerini açan İrlandalı oyuncu Harry Potter ve Sırlar Odası filminde Albus Dumbledore karakterine hayat vermiştir. Ancak 25 Ekim 2002 tarihinde vefat eden oyuncu bu rolü yalnızca iki film canlandırabilmiştir.


Harry Potter ve Sırlar Odası Merak Edilenler

Filmin Adı: Harry Potter ve Sırlar Odası
Yönetmen: Chris Columbus
Yapımcı: David Heyman
Senarist: Steve Kloves
Uyarlamanın Yapıldığı Yer: J. K. Rowling’in aynı isimli kitabından
Yapım Şirketi: Warner Bros. Picture
Çıkış Tarihi: 15 Kasım 2002
Filmin Uzunluğu: 2 Saat 41 Dakika
Filmin Türü: Fantastik, Çocuk, Macera, Gizem
Dil: İngilizce
Bütçe: 100 Milyon Dolar
Hasılat: 879 Milyon Dolar
IMDB: 7,4