20 Görüntülenme
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2
8.1 IMDB Puanı

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2

(Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2)
Yönetmen
Senaryo Steve Kloves, J.K. Rowling
Ödüller 3 Oscar Adaylığı. 47 ödül & 94 adaylık. total
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 Konusu ve Oyuncuları

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2, 3D olarak vizyona giren ve tamamen Lord Voldemort ile Harry Potter arasındaki savaşa odaklanmak isteyen filmdir. Serinin son filmi ve aynı zamanda 7. Kitabın ikinci bölümü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında başrollerinde Daniel Radcliffe, Tom Felton, Emma Watson, Rupert Grint ve Alan Rickman gibi yıldızları barındıran bu filmin yönetmenliğini ise David Yates üstlenmiştir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 Konusu

Harry, Hermione ve Ron’un ciddi anlamda en çok zorlandığı film olan Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2, bir yandan hortkuluk arama macerası bir yandan Karanlık Lord’dan kaçma savaşı diğer bir yandan ise Ölüm Yiyenlere yakalanmamak amacıyla hareket ederler. Hogwarts ise Severus Snape’in yönetimi altına girmiştir. Ölüm Yadigârlarını toplamaya uğraşan Lord Voldemort’a karşı Harry ve arkadaşları ise Hortkulukları yok etme amacına girmiştir. Bu görkemli final inanılmaz bir savaşa sahne olacaktır.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 Oyuncuları

Final savaşında hüzün, kasvet ve gerginlik hâkimken oyuncular bunun altından inanılmaz bir beceriyle çıkmayı başarmıştır. Sizler için bu oyuncularımızı listeledik. Gelin birlikte bakalım.
Daniel Radcliffe “Harry Potter”
Her filmde olduğu gibi bu son film olan Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 de de inanılmaz bir oyunculuk performansı ortaya koyan başarılı İngiliz aktör Harry Potter karakterini gerçekten çok benimsemiştir. Ciddi bir hayran kitlesine sahip olan bu yapım birçok çocuğun, gencin ve hatta olgun büyük insanların Harry Potter’ı mükemmel bir kahraman olarak görmesinde oldukça etkili olmuştur. Bunda başarılı oyuncunun payı çok çok büyüktür.
Ralph Fiennes “Lord Voldemort”
“İsmi Lazım Değil” i inanılmaz bir özveri ve başarıyla canlandıran yetenekli oyuncu, oldukça iyi bir performans ortaya koymuştur. Lort Voldemort karakterine hayat verene başarılı oyuncumuz rolüne çok iyi bir şekilde girmeyi başarmıştır. Saf bir kötülük sebebiyle nefret edilen bir karakteri oynayabilmek herkese göre değildir.
Alan Rickman “Severus Snape”
Seri boyunca “Ne kadar gıcık bir adam” , “Kesin bunda bir şeyler var” deyip bir türlü sevemediğimiz bunun yanında 6. Filmde Dumbledore’un öldürmesi ve Lord Voldemort’un saflarına geçmesiyle birlikte iyice sevmediğimiz bir karaktere bürünmüştür. Ancak Dumbledore’un ona olan güveninin asla kaybolmaması ve herkesten çok güvenmesi bazı şeylerin ipucunu veriyordu bize. Gerçekten inanılmaz bir oyunculuk örneği gösteren ve Severus Snape karakterini hala her izlediğimizde bizi duygulandırmayı başaran Alan Rickman… Gerçekten inanılmaz başarılı bir oyuncu olan İngiliz oyuncu maalesef 2016 yılında hayatını kaybetmiştir. Ancak aklımızda her zaman şu replikle yaşamaya devam edecektir: “Always!”

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2 Merak Edilenler

Filmin Adı: Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 2
Yapımcı: David Heyman, David Barron ve J. K. Rowling
Senarist: Steve Kloves
Hikâye: J. K. Rowling’in Harry Potter ve Ölüm Yadigârları kitabı
Film Müziği: Alexandre Desplat ve John Williams
Dağıtıcı: Warner Bros.
Film Türü: Fantastik, Gerilim, Macera ve Aksiyon
Vizyon Tarihi: 15 Temmuz 2011
Filmin Süresi: 2 Saat 10 Dakika
Ülke: ABD ve Birleşik Krallık
Dil: İngilizce
Bütçe: 250 Milyon Dolar
Hasılat: 1 Milyar 341 Milyon Dolar
IMDB: 8,1