19 Görüntülenme
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1
7.7 IMDB Puanı

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1

(Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1)
Yönetmen
Senaryo Steve Kloves, J.K. Rowling
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 15 ödül & 55 adaylık. total
Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 Konusu ve Oyuncuları

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 filmi artık sona doğru yaklaştığımız film olarak karşımıza çıkmaktadır. Sürekli bir kasvetli havanın hâkim olduğu inanılmaz bir gerginlikle dolu olan karakterlerimiz yalnız kalmışlığın ve Lord Voldemort’u yenmenin yollarını kendi başlarına aramak zorundadırlar. Son kitap olan 7. Kitabı iki bölümde yayınlamaya karar veren Warner Bros. Bu film için yönetmenlik koltuğuna tekrardan David Yates ismini oturtmuştur. Başrollerde Daniel Radcliffe, Emma Watson ve Rupert Grint’in bulunduğu bu film 2D bir versiyonla sinemalardaki yerini almıştır.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 Konusu

Dumbledore’un ölümünün ardından bir daha Hogwarts’a gitmemeye karan veren Harry, Hermione ve Ron üçlüsü; Dumbledore’un onlara öğrettiği ve Karanlık Lord’un hayatının bağlı olduğu “Hortkuluklar”ı aramaya çıkarlar. Düşmanı yok etmenin tek yolunun bu olduğunun farkına varan Dumbledore, ölmeden önce Harry’yi kesinlikle bunları yok etmesi konusunda görevlendirmiştir. Yalnız kalan arkadaşlar Dünyalarının nasıl yok olduğunu ve inanılmaz bir kasvet büründüğünü izlemenin üzüntüsünü bir kenara bırakıp inanılmaz bir cesaret ile Voldemort’un karşısında dikilmişlerdir.

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 Oyuncuları

Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 filmi serinin 7. Filmidir. Oyuncularımız artık eskisi gibi küçük değil aksine büyümüş ve daha olgun performanslar göstermektedirler.
Daniel Radcliffe “Harry Potter”
Mucize çocuk Harry Potter olarak karşımıza çıkan başarılı oyuncu, seri boyunca olduğu gibi bu filmde de inanılmaz bir oyunculuk yeteneği sergilemiştir. İngiliz oyuncu Harry Potter ile özdeşleşmiş bir oyuncu haline gelmiştir. Bu filmde de Ron ve Hermione ile birlikte Lord Voldemort’un Hortkuluklarını ararken yaşadıkları maceralara yer verilmektedir.
Rupert Grint “Ron Weasley”
Geniş ailesi, çatlak ikiz abileri, kendi halindeki kız kardeşi ve kendisi… Gerçekten bambaşka bir ilginçlik örneği olan Ron Weasley karakteri öyle güzel canlandırılmıştır ki herkesin sevdiği ve çok hoşuna giden bir karakter haline gelmiştir. Zor zamanlar yaşasa da her zaman Harry ve Hermione’nin yanında yer almış ve Lord Voldemort’a karşı savaşta onları yalnız bırakmamıştır.
Emma Watson “Hermione Granger”
Muggle bir ailenin büyücü kızı olan Hermione Granger karakterine hayat veren başarılı yıldız Emma Watson, hayatı boyunca en çok sevdiği karakterin kesinlikle Hermione olduğunu dile getirmiştir. İnanılmaz bir zekâya ve oldukça yüksek bir cesaret seviyesine sahip olan Hermione 8 film boyunca Harry ve Ron’u asla yalnız bırakmamıştır. Karanlık Lord’a karşı savaşın en önemli kişilerinden birisi haline gelmiştir.


Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1 Merak Edilenler

Filmin Adı: Harry Potter ve Ölüm Yadigârları: Bölüm 1
Yönetmen: David Yates
Yapımcı: David Heyman, David Barron ve J. K. Rowling
Senarist: Steve Kloves
Orijinal Eser: J. K. Rowling’in Aynı Adı Eserinden
Film Müziği: Alexandre Desplat ve John Williams
Dağıtıcı: Warner Bros.
Filmin Türü: Fantastik, Gerilim, Macera ve Aksiyon
Vizyon Tarihi: 18 Kasım 2010
Film Süresi: 2 Saat 25 Dakika
Ülke: ABD ve Birleşik Krallık
Dil: İngilizce
Bütçe: 250 Milyon Dolar
Hasılat: 960 Milyon Dolar
IMDB: 7,7