86 Görüntülenme
Yüzüklerin Efendisi 1
8.8 IMDB Puanı

Yüzüklerin Efendisi 1

(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
Yönetmen
Senaryo J.R.R. Tolkien, Fran Walsh, Philippa Boyens
Ödüller 4 Oscar Kazandı. 125 ödül & 127 adaylık. total
Yüzüklerin Efendisi 1 Konusu

Orta Dünya adı verilen topraklarda geçen Yüzüklerin Efendisi 1 filminde dünyanın kaderini değiştirme potansiyeline sahip olan bir yüzüğün kaybolduğu yerden tekrardan ortaya çıkışını anlatıyor. Amcasının vermiş olduğu yüzüğü alan Frodo, Gandalf’ın anlattıklarından sonra dehşete düşer. Karanlıkların Efendisi Sauron’un engellenmesi için en önemli unsur bu yüzüğün Mordor Dağı’ndaki lavların içine atılmasıdır. Frodo ve Sam isimli iki küçük Hobbit’i Mordor’a götürmek ve yüzüğü yok etmek için harika savaşçılardan bir ekip kurulur. Bu yolculuk ise hiç kolay olmayacaktır.

Yüzüklerin Efendisi 1 Oyuncuları ve Karakterleri

Yüzük taşıyıcısı olan Hobbit Frodo rolünde “Elijah Wood” yer alıyor. Güçlü büyücü Gandalf rolünde “Ian McKellen” , Elf prensi Legolas rolünde “Orlando Bloom” , cesur savaşçı Boromir rolünde “Sean Bean” , Frodo’nun yardımcısı Sam rolünde “Sean Astin” , Gollum rolünde “Andy Serkis” ve Aragorn rolünde “Viggo Mortensen” yer alıyor.

Yüzüklerin Efendisi 1 Merak Edilenler

Aynı isimli bir kitap uyarlaması olan Yüzüklerin Efendisi 1 filminin yönetmen koltuğunda Peter Jackson oturuyor. Senaryo ekibinde ise kitapların yazarı J.R.R. Tolkien, Fran Walsh ve Philappa Boyens yer alıyor. Filmin orijinal adı “The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Fantastik
Süre: 2 Saat 58 Dakika
IMDB: 8,8
Yıl: 2001