207 Görüntülenme
V For Vendetta
8.2 IMDB Puanı

V For Vendetta

(V for Vendetta)
Yönetmen
Senaryo Lilly Wachowski, Lana Wachowski, David Lloyd
Ödüller 7 ödül & 29 Adaylık.
V For Vendetta Konusu

2020 yılında geçen V For Vendetta filmi İngiltere yaşanan bir dizi olayı anlatıyor. Oldukça baskıcı ve diktatör bir rejime sahip olan İngiliz hükümeti, halkı çeşitli yasaklarla susturmaya ve yönetmeye çabalamaktadır. Oldukça kargaşa dolu olan bu dünyada kargaşanın ortasında kalmış olan Evey isimli bir karakteri gizemli anti – kahraman V kurtarır. Evey isimli bu karakterin kurtuluşu bir noktada toplumun kurtuluşu anlamına gelecek ve V isimli kahramanımız insanlık adına muazzam ayaklanmanın baş mimarı olacaktır.

V For Vendetta Oyuncuları ve Karakterleri

V For Vendetta isimli bu epik hikâyede anti – kahraman olarak karşımıza çıkan V isimli karaktere “Hugo Weawing” hayat vermektedir. V’nin çok kritik bir zamanda kurtardığı genç kadın Evey rolünde ise “Natalie Portman” yer alıyor. Bu ikiliye Dominic rolünde “Rupert Graves” , Finch rolünde “Stephen Rea” , Deitrich rolüyle “Stephen Fry” , Adam Sutler rolüyle “John Hurt” ve Creedy rolüyle “Tim Pigott – Smith” eşlik ediyor.

V For Vendetta Merak Edilenler

“Fikirlere kurşun işlemez Mr. Creedy!” repliğiyle akıllara kazınan efsanevi film V For Vendetta yönetmenlik koltuğunu James McTeigue’e emanet etmiştir. Matrix filmlerinin yönetmenliğini ve senaristliğini yapan Lilly Wachowski ve Lana Wachowski ise bu harika filmin senaryosunda bulunmaktadır.

Tür: Aksiyon, Dram, Bilim – Kurgu
Süre: 2 Saat 12 Dakika
IMDB: 8,2
Yıl: 2005