90 Görüntülenme
Soysuzlar Çetesi
8.3 IMDB Puanı

Soysuzlar Çetesi

(Inglourious Basterds)
Senaryo Quentin Tarantino
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 134 ödül & 172 adaylık. total
Soysuzlar Çetesi Konusu

Soysuzlar Çetesi filminde İkinci Dünya Savaşı Dönemi’nde Fransa, Almanya’nın yoğun işgal baskısı altındadır. Bu savaş esnasında yaralanan sivillerden bir tanesi olan Shosanna, ailesinin öldürülmesine tanıklık etmek zorunda kalmıştır. Bir şekilde oradan kurtulmayı başaran kadın, yeni bir kimlikle Paris’e giderek yeni bir hayat kurmaya başlar. Shosanna ve Yahudileri örgütleyen Teğmen Raine’nin Paris’te bir sinema salonunda kesişecek ve olaylar gelişmeye başlayacaktır.

Soysuzlar Çetesi Oyuncuları ve Karakterleri

Soysuzlar Çetesi filminin oyuncu kadrosunda Teğmen Aldo Raine rolünde Oscarlık oyuncu “Brad Pitt” bulunuyor. Ailesini savaşta kaybeden bir Fransız olan Shosanna rolünde “Melenie Luarent” yer alırken bu ikiliye Hans Landa rolünde “Christoph Waltz” , Teğmen Archie Hicox rolünde “Michael Fassbander” , Fredrick Zoller rolünde “Daniel Brühl” ve Bridget von Hammersmark rolünde “Diane Kruger” eşlik ediyor.

Soysuzlar Çetesi Merak Edilenler

Aykırı ve muazzam filmleriyle tanınan efsane yönetmen Quentin Tarantino Soysuzlar Çetesi filminin yönetmen koltuğunda otururken senaryosunu da kendisi yazmıştır. Filmin orijinal ismi ise “Inglourious Basterds” olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tür: Macera, Dram, Savaş, Aksiyon
Süre: 2 Saat 33 Dakika
IMDB: 8,3
Yıl: 2009