111 Görüntülenme
Leon Sevginin Gücü
8.5 IMDB Puanı

Leon Sevginin Gücü

(Léon: The Professional)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Luc Besson
Ödüller 5 ödül & 16 Adaylık.
Leon Sevginin Gücü Konusu

Bir katil ve onun himayesine aldığı masum bir kızı anlatan Leon Sevginin Gücü filminde 12 yaşındaki Mathilda üvey ailesiyle birlikte New York’ta yaşamaktadır. Ailesinden bunalan ve oldukça mutsuz bir ev ortamının bulunduğu bu ailede Mathilda’nın alışverişe çıktığı bir gün tüm ailesi katledilir. Şans eseri hayatta kalan Mathilda kendisini Leon isimli katilin evinde bulur. Buraya kendisini saklayarak kurtaran ve bu şekilde hayatta kala Mathilda, kiralık katil Leon ile arasında muazzam bir baba kız ilişkisi oluşturacaktır.

Leon Sevginin Gücü Oyuncuları ve Karakterleri

Leon Sevginin Gücü filminin başrolünde Mathilda rolüyle karşımıza güzel oyuncu “Natalie Portman” çıkıyor. Ona Leon rolüyle eşlik eden ise “Jean Reno” Bu ikilinin yanında Stansfield rolüyle “Gary Oldman” , Tony rolüyle “Danny Ailello” , Malky rolüyle “Peter Appel” , Mathilda’nın üvey babası rolünde “Michael Badulucco” , Mathilda’nın üvey annesi rolünde “Ellen Greene” ve Mathilda’nın üvey kız kardeşi rolünde “Elizabeth Regen” bulunuyor.

Leon Sevginin Gücü Merak Edilenler

Hem yönetmenliğini hem de senaristliğini Luc Besson’ın yaptığı Leon Sevginin Gücü filminin orijinal ismi ise “Leon: The Proffesional” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Dram, Aksiyon, Suç, Polisiye
Süre: 1 Saat 50 Dakika
IMDB: 8,5
Yıl: 1994


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın