168 Görüntülenme
Kuralsız
6.2 IMDB Puanı

Kuralsız

(The Divergent Series: Insurgent)
Senaryo Brian Duffield, Akiva Goldsman, Mark Bomback
Ödüller 4 ödül & 18 Adaylık.
Kuralsız Konusu

Uyumsuz serisinin ikinci filmi olan Kuralsız filminde Tris karakterinin ilk filmde başlatmış olduğu isyan ateşinin sönmek yerine aksine daha da harlanarak devam ettiği görülmektedir. İnsanların belli bir gruba dâhil olmak zorunda olduğunu anlatan hiyerarşik rejimin aslında asıl amacı insanların tamamını kontrol etmektir. Fakat Tris’in başlattığı bu isyan ile hiyerarşik sistem ortadan kaldırılarak var dolan düzenin değişmesi sağlanabilecektir. Ancak Tris bu düzen içerisinde var olmak istemiyorsa bolca savaşmak gerekmektedir.

Kuralsız Oyuncuları ve Karakterleri

İlk filmde olduğu gibi Kuralsız filminde de Tris karakterini “Shailene Woodley” canlandırıyor. Bunun yanında Caleb karakterine “Ansel Elgort” , Four karakterine “Theo James” , Jeannine karakterine “Kate Winslet” , Eric karakterine “Jai Courtney” , Max karakterine “Mekhi Phifer” ve Peter karakterine “Miles Teller” hayat veriyor.

Kuralsız Merak Edilenler

Serinin İkinci filmi olan Kuralsız filminde bu kez yönetmen koltuğunda ilk filmden farklı olarak Robert Schwentke otururken senarist ekibinde Brian Duffield, Akiva Goldsman ve Mark Bomback yer alıyor. Filmin orijinal ismi ise “Insurgent” olarak biliniyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Gizem, Bilim – Kurgu
Süre: 1 Saat 59 Dakika
IMDB: 6,2
Yıl: 2015