109 Görüntülenme
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1
8.1 IMDB Puanı

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1

(How to Train Your Dragon)
Senaryo William Davies, Dean DeBlois, Chris Sanders
Ödüller 2 Oscar Adaylığı. 25 ödül & 63 adaylık. total
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 Konusu

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 filminde Berk Adası isimli bir yeri ejderhalar kendilerine mesken olarak seçmişlerdir. Senelerdir burada yaşayan insanlar ejderhaları öldürmek zorunda kalmışlar çünkü bu ejderhalar sürekli olarak orada yaşayan insanların hayvanları çalıyormuş. Köyün şefinin yetişkinlik çağına eren oğlu olan Hiccup çağının gerektirdiği şekilde bir ejderha öldürmeden tam bir yetişkin olamıyordur. Bu doğrultuda da ona bir ejderhayı öldürmesi görev olarak verilir ancak Hiccup ne kadar uğraşırsa uğraşsın onu öldüremez ve aralarında sadakat ve sevgi barındıran muhteşem bir arkadaşlık gelişir.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 Oyuncuları ve Karakterleri

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 filminde şefin oğlu olan Hiccup karakterini “Jay Bruchel” seslendiriyor. Ona eşlik eden seslendirmen kadrosunda ise Stoick rolünde “Gerard Butler” , Fishlegs rolünde “Christopher Mintz – Plasse” , Gobber rolünde “Craig Ferguson” ve Astrid rolünde “America Ferrera” yer alıyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 1 Merak Edilenler

Bu harika animasyon filminin yönetmen koltuğunda Dean DeBlois ve Chris Sanders birlikte otururken senarist olarak Will Davies bulunuyor. Filmin orijinal ismi ise “How to Train Your Dragon” olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera, Komedi
Süre: 1 Saat 38 Dakika
IMDB: 8,1
Yıl: 2010


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın