116 Görüntülenme
Alacakaranlık 5
5.5 IMDB Puanı

Alacakaranlık 5

(The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2)
Yönetmen
Senaryo Stephenie Meyer, Melissa Rosenberg
Ödüller 1 BAFTA Award21 wins & 15 nominations total.Nominated for 1 BAFTA Award21 ödül & 15 Adaylık. total
Alacakaranlık 5 Konusu

Alacakaranlık 5 filminde Edward’dan hamile kalan Bella, bu çocuğu bir şekilde doğurmayı başarmıştı. Kızlarına Renesmee ismini veren çift, Vampir lideri Volturi’ye karşı kızlarının herhangi bir tehdit oluşturmadığını ispat etmek için bütün vampir klanlarını bir araya toplamaya karar verirler. Ancak savaş ufuktadır.

Alacakaranlık 5 Oyuncuları ve Karakterleri

Alacakaranlık 5 filminin oyuncu kadrosunda Bella Swan rolüyle “Kristen Stewart” yer alıyor. Genç ve yakışıklı vampir olan Edward Cullen rolünde ise “Robert Pattinson” bulunuyor. Bu ikiliye Bella’nın çocukluk arkadaşı ve bir kurt adam olan Jacob Black rolüyle “Taylor Lautner” , Dr. Carlisle Cullen rolüyle “Peter Facinelli” , Esme Cullen rolüyle “Elizabeth Reaser” , Alice Cullen rolüyle “Ashley Greene” , Jasper Hale rolüyle “Jackson Rathbone” ve Renesmee rolüyle “Mackenzie Foy” eşlik ediyor.

Alacakaranlık 5 Merak Edilenler

Alacakaranlık 5 filminde yönetmen koltuğunda önceki filmi de yöneten Bill Candon oturuyor. Senaryo ekibinde ilk dört filmde olduğu gibi Melissa Rosenberg ve Stephenie Meyer bulunuyor. Filmin orijinal adı “The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 2” olarak bilinmektedir.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Romantik, Fantastik
Süre: 1 Saat 55 Dakika
IMDB: 5,5
Yıl: 2012