132 Görüntülenme
Alacakaranlık 4
4.9 IMDB Puanı

Alacakaranlık 4

(The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1)
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
Ödüller 11 ödül & 22 Adaylık.
Alacakaranlık 4 Konusu

Aşklarına uğruna her türlü fedakârlığı yapan Bella ve Edward çifti, Alacakaranlık 4 filminde herkesi karşılarına alarak evleniyorlar. Oldukça harika başlayan bu evlilik ilerleyen günlerde Bella’nın hamile olmasıyla birlikte bir anda kâbusa dönüşüyor. Bella’nın içinde bulunan bebeğin peşinde hem kurtlar hem de vampirler düşüyor.

Alacakaranlık 4 Oyuncuları ve Karakterleri

Alacakaranlık 4 filminin oyuncu kadrosunda Bella Swan rolüyle “Kristen Stewart” yer alıyor. Genç ve yakışıklı vampir olan Edward Cullen rolünde ise “Robert Pattinson” bulunuyor. Bu ikiliye Bella’nın çocukluk arkadaşı ve bir kurt adam olan Jacob Black rolüyle “Taylor Lautner” , Billy rolüyle “Gil Birmingham” , Renee rolüyle “Sarah Clarke” , Phil rolüyle “Ty Olsson” , Alice Cullen rolüyle “Ashley Greene” ve Jasper Hale rolüyle “Jackson Rathbone” eşlik ediyor.

Alacakaranlık 4 Merak Edilenler

Alacakaranlık 4 filminde yönetmen koltuğunda yine farklı birisi oturuyor. Bu kez Oscarlık yönetmen Bill Candon görevi devralıyor. Senaryo ekibinde ilk üç filmde olduğu gibi Melissa Rosenberg ve Stephenie Meyer bulunuyor. Filmin orijinal adı “The Twilight Saga: Breaking Dawn – Part 1” olarak bilinmektedir.

Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Romantik, Fantastik
Süre: 1 Saat 57 Dakika
IMDB: 4,9
Yıl: 2011