118 Görüntülenme
Alacakaranlık 3
5.1 IMDB Puanı

Alacakaranlık 3

(The Twilight Saga: Eclipse)
Yönetmen
Senaryo Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer
Ödüller 22 ödül & 35 Adaylık.
Alacakaranlık 3 Konusu

Alacakaranlık 3 filminde Seattle şehri oldukça gizemli ölümlerle çalkalanmaktadır. Bir vampir intikam almaktadır. Bu eksende gelişen olaylar sonucunda Bella yine kendisini tehlikenin tam ortasında bulur. Bunun yanında bir yandan vampir Edward’a olan aşkı bir yandan da yakın arkadaşı olarak gördüğü ve kurt adam olan Jacob’a beslediği hisler kendisini sürekli olarak arada bırakmaktadır. Jacob ve Edward arasında da bir seçim yapmak zorunda olan Bella bu seçim yüzünden vampirlerin ve kurt adamların birbirlerine karşı nefretlerini ateşleme ihtimalinin farkındadır. Ancak bu seçimi yapmak zorundadır.

Alacakaranlık 3 Oyuncuları ve Karakterleri

Alacakaranlık 3 filminin oyuncu kadrosunda Bella Swan rolüyle “Kristen Stewart” yer alıyor. Genç ve yakışıklı vampir olan Edward Cullen rolünde ise “Robert Pattinson” bulunuyor. Bu ikiliye Bella’nın çocukluk arkadaşı ve bir kurt adam olan Jacob Black rolüyle “Taylor Lautner” , Riley rolüyle “Xavier Samuel” , Charlie Swan rolüyle “Billy Burke” , Alice Cullen rolüyle “Ashley Greene” , Jasper Hale rolüyle “Jackson Rathbone” , Dr. Carlisle Cullen rolüyle “Peter Facinelli” , Esme Cullen rolüyle “Elizabeth Reaser” , ve Emmett Cullen rolüyle “Kellan Lutz” eşlik ediyor.

Alacakaranlık 3 Merak Edilenler

Alacakaranlık 3 filminde yönetmen David Slade. Senaryo ekibinde ilk iki filmde olduğu gibi Melissa Rosenberg ve Stephenie Meyer bulunuyor. Filmin orijinal adı “The Twilight Saga: Eclipse” olarak bilinmektedir.
Tür: Aksiyon, Macera, Dram, Romantik, Fantastik
Süre: 2 Saat 4 Dakika
IMDB: 5,1
Yıl: 2010