118 Görüntülenme
Umudunu Kaybetme
8.0 IMDB Puanı

Umudunu Kaybetme

(The Pursuit of Happyness)
Kategori
Senaryo Steve Conrad
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 12 ödül & 26 adaylık. total
Umudunu Kaybetme Konusu

İyi bir eş ve iyi bir baba olan Chris Gardner maddi açıdan oldukça büyük zorluklar yaşamaktadır. Ancak eşi bu sıkıntılara daha fazla katlanamadığı için Umudunu Kaybetme filminde Chris Gardner’ı terk eder. Bunun üzerine baba ve oğlunu ev sahipleri de dışarı atar. Babasıyla birlikte kalan Christopher ise onunla zar zor hayatta kalmaya çalışır. Sokak köşelerinde, düşkünler evinde bir şekilde çalışıp hayatta kalan baba ve oğlunun karşısına ise en önemli vakitte harika bir kapı açılacaktır.

Umudunu Kaybetme Oyuncuları ve Karakterleri

Umudunu Kaybetme filminde fakir ve karısı tarafından terk edilmiş Chris Gardner rolünde “Will Smith” bulunuyor. Onun oğlu Christopher Gardner rolünde “Jaden Smith” , ikiliyi terk eden karısı Linda rolünde “Thandiwe Newton” , Jay Twistle rolünde “Brian Howe” , Martin Frohm rolünde “James Karen” ve Walter Ribbon rolünde “Kurt Fuller” bulunuyor.

Umudunu Kaybetme Merak Edilenler

Yönetmenlik koltuğuna Gabriele Muccino ismini oturtan Umudunu Kaybetme filminin senaryosunu ise Steve Conrad yazmıştır. Filmin orijinal ismi “The Pursuit of Happyness” olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tür: Biyografi, Dram
Süre: 1 Saat 57 Dakika
IMDB: 8,0
Yıl: 2006


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın