173 Görüntülenme
Oppenheimer
8.6 IMDB Puanı

Oppenheimer

(Oppenheimer)
Senaryo Christopher Nolan, Kai Bird, Martin Sherwin
Ödüller 2 ödül & 1 nomination
Oppenheimer Konusu

Amerikalı olan meşhur fizikçi Julius Robert Oppenheimer, Japonya’ya atılan atom bombasının mucididir. Onun hayatının anlatıldığı bu film, üniversite zamanlarından başlayarak Oppenheimer’ın hayatını derinlemesine ele alıyor. İkinci Dünya Savaşı sırasında savaşı sonlandırmak adına yürütülmeye başlanan Manhattan Projesi’nin başında geçen Oppenheimer, burada dünyanın o dönem için en güçlü silahını üretir. Daha sonrasında ise savaş bitmeye yakından Lewis Stauss tarafından kurulan ABD Atom Enerjisi Ajansında danışmanlık yapmaya başlar ancak bir anda ABD’den belli bir grubun kendisini hedef aldığını fark eder.

Oppenheimer Oyuncuları ve Karakterleri

Atom bombasının babası olan J. Robert Oppenheimer rolünde “Cillian Murphy” yer alıyor. Onun karısı Kitty Oppenheimer rolünde ise “Emily Blunt” bulunuyor. Bu ikiliye Leslie Groves rolünde “Matt Damon” , Lewis Strauss rolünde “Robert Downey Jr.” , Roger Robb rolünde “Jason Clarke” , Jean Tatlock rolünde “Florence Pugh” , David Hill rolünde “Rami Malek” , Boris Pash rolünde “Casey Affleck” ve o dönemin ABD Başkanı Harry Truman rolünde “Gary Oldman” eşlik etmektedir.

Oppenheimer Merak Edilenler

Oppenheimer filminin yönetmenlik koltuğunda efsanevi yönetmen Christopher Nolan oturuyor. Senaryo ekibinde Christopher Nolan’a, Kai Bird ve Martin Sherwin eşlik ediyor.

Tür: Biyografi, Dram, Tarih, Gerilim
Süre: 3 Saat 1 Dakika
IMDB: 8,6
Yıl: 2023


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın