470 Görüntülenme
Para Avcısı
8.2 IMDB Puanı

Para Avcısı

(The Wolf of Wall Street)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Terence Winter, Jordan Belfort
Ödüller 5 Oscar Adaylığı. 37 ödül & 179 adaylık. total
Para Avcısı Konusu

Yaşanmış bir hikâyeden konusunu alan Para Avcısı filminde henüz 24 yaşında olan Jordan Belfort isimli bir genç bulunmaktadır. Para kazanma arzusu peşinde Wall Street borsasına öncelikli olarak komisyoncu olarak giriş yapar. 90’ların en hızlı günleri olan bu dönemlerde Jordan Belfort Stratton Oakmont isimli bir firmaya CEO olur ve bu noktadan itibaren inanılmaz bir yükselişe geçecektir. Ama unutulmaması gereken en önemli nokta her yükselişin bir de çöküşü bulunmaktadır.

Para Avcısı Oyuncuları ve Karakterleri

Hırslı ve henüz 24 yaşında olan Jordan Belfort karakterini Para Avcısı filminde “Leonardo Di Caprio” canlandırıyor. Ona eşlik eden oyuncular ise Donnie Azoff rolünde “Jonah Hill” , Jordan Belfort’un karısı olan Naomi Lapaglia rolünde “Margot Robbie” , Mark Hanna rolünde “Matthew McConaughey” , Max Belfort rolünde “Rob Reiner” , Brad rolünde “Jon Bernthal” ve Manny Riskin rolünde “Jon Favreau” şeklindedir.

Para Avcısı Merak Edilenler

Para Avcısı filminin yönetmenlik koltuğunda efsanevi isim Martin Scorsese oturuyor. Senaryo ekibinde Terrence Winter ve Jordan Belfort yer alırken filmin orijinal ismi “The Wolf of Wall Street” olarak biliniyor.

Tür: Biyografi, Dram, Suç
Süre: 3 Saat 1 Dakika
IMDB: 8,2
Yıl: 2013


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın