126 Görüntülenme
Goodfellas
8.7 IMDB Puanı

Goodfellas

(Goodfellas)
Yönetmen
Senaryo Nicholas Pileggi, Martin Scorsese
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 44 ödül & 38 adaylık. total
Goodfellas Konusu

Goodfellas filminde Henry Hill ismine sahip olan bir gangster, Tommy De Vito ve Jimmy Conway isimli arkadaşlarıyla birlikte soygun yapmaya karar verirler. Bu ekip dışında soyguna katılan kişiler de bulunmaktadır. Üçlü arkadaş grubu mafya içerisinde daha fazla yükselmek istedikleri için soyguna katılan diğer kişileri öldürürler. Ancak bu durum Henry’i oldukça etkilemiş ve bahsi geçen konuda bir şeyler yapma gereği duymaya başlamıştır.

Goodfellas Oyuncuları ve Karakterleri

Üç arkadaştan birisi olan Jimmy Conway rolünde “Robert De Niro” karşımıza çıkarken Henry Hill rolünde “Ray Liotta” , Tommy De Vito rolünde ise “Joe Pesci” bulunuyor. Bu ekibe eşlik edenler ise Karen Hill rolünde “Lorraine Bracco” , Paul Cicero rolünde “Paul Sorvino” , Frankie Carbone rolünde “Frank Sivero” , Sonny Bunz rolünde “Tony Darrow” ve Frency rolünde “Mike Starr” olarak karşımıza çıkıyor.

Goodfellas Merak Edilenler

Efsanevi yönetmen Martin Scorsese tarafından çekilen Goodfellas filminin senaryosunu ise Martin Scorsese ve Nicholas Pileggi birlikte yazmıştır. Filmin Türkçe ismi “Sıkı Dostlar” olarak karşımıza çıkmaktadır.

Tür: Biyografi, Suç, Dram, Gerilim
Süre: 2 Saat 25 Dakika
IMDB: 8,7
Yıl: 1990


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın