1,624 Görüntülenme
Kelebeğin Rüyası
7.7 IMDB Puanı

Kelebeğin Rüyası

(The Butterfly's Dream)
Yönetmen
Senaryo Yilmaz Erdogan
Ödüller 15 ödül & 7 Adaylık.
Kelebeğin Rüyası Konusu

İkinci Dünya Savaşı Dönemi’nde küçük bir madenci şehri olan Zonguldak’ta hayatlarını memur olarak sürdüren Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu bir yandan da edebiyat ve özellikle de şiir ile uğraşmaktadırlar. Henüz lise öğrencisi olan ve Dünya Savaşı nedeniyle şehre tekrardan dönen Belediye Başkanının kızı Suzan çevrenin istememesine rağmen bu iki gençle oldukça yakın arkadaş olacaktır. Suzan’ı tanıdıkça şiire olan inançları daha çok artan gençleri tehdit eden bir de hastalık belası vardır.

Kelebeğin Rüyası Oyuncuları ve Karakterleri

Kelebeğin Rüyası filminde Muzaffer Tayyip Uslu rolünde usta oyuncu “Kıvanç Tatlıtuğ” yer alırken ona Rüştü Onur rolüyle “Mert Fırat” eşlik ediyor. Bu oyuncuların yanında Suzan Özsoy rolüyle “Belçim Bilgin” , Mediha Sessiz rolüyle “Farah Zeynep Abdullah” , Behçet Necatigil rolüyle “Yılmaz Erdoğan” ve Zikri Özsoy rolüyle de “Ahmet Mümtaz Taylan” filmde yer alan oyuncular arasındadır.

Kelebeğin Rüyası Merak Edilenler

Yönetmenliği ve senaristliği Yılmaz Erdoğan tarafından yapılan Kelebeğin Rüyası filmi Türk sinemasının son yıllardaki en güzel ve izlenilesi filmlerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Biyografik, Dram, Savaş, Romantik
Süre: 2 Saat 18 Dakika
IMDB: 7,7
Yıl: 2013


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın