112 Görüntülenme
Demon Slayer: Mugen
8.2 IMDB Puanı

Demon Slayer: Mugen

(Demon Slayer the Movie: Mugen Train)
  • Yapım Yılı
  • Ülke
  • Film Süresi 117 dakika
Kategori
Yönetmen
Senaryo Koyoharu Gotouge, Ufotable
Ödüller 5 ödül & 6 Adaylık.
Demon Slayer: Mugen Treni Konusu

Demon Slayer: Mugen Treni, Demon Slayer (Kimetsu no Yaiba) adlı manga serisinin bir film olarak uyarlanmasıdır. Filmin hikâyesi, Tanjiro Kamado adlı bir gencin demonları öldürmeyi hedefleyen bir mücadele verdiği bir dünyada geçmektedir. Tanjiro, kardeşi Nezuko ile birlikte demonların saldırısına uğramış ve Nezuko'nun bir demona dönüştürülmüş olduğunu keşfetmiştir. Nezuko'nun demon olarak kalmayı seçmediğini gören Tanjiro, onu koruma görevini kendine bir amaç edinmiştir ve onu demonları öldürerek dönüştürmeyi hedefler. Bu amaç doğrultusunda, Tanjiro Demon Slayer Corps adlı bir grupta çalışmaya başlar ve demonlarla savaşmaya yönelik eğitim alır. Film, Tanjiro'nun demonları öldürme ve Nezuko'yu koruma mücadelesi anlatmaktadır.

Demon Slayer: Mugen Treni Oyuncuları

Demon Slayer: Mugen Treni (Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba the Movie: Mugen Train), Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba adlı manga ve anime serisinden uyarlanmış bir anime filmidir. Filmde, Demon Slayer Corps adlı bir grubun üyeleri olan Tanjirō Kamado, Nezuko Kamado, Inosuke Hashibira ve Zenitsu Agatsuma gibi karakterler yer almaktadır. Oyuncuların isimleri şunlardır:
Tanjirō Kamado: Natsuki Hanae
Nezuko Kamado: Akari Kito
Inosuke Hashibira: Hiro Shimono
Zenitsu Agatsuma: Satoshi Hino

Bu film, Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba manga ve anime serisinde geçen olayların devamı niteliğindedir ve serinin ilk filmidir.

Demon Slayer: Mugen Treni Hakkında Merak Edilenleri

Demon ne demek diye merak edilmektedir. Demon günümüz Türkçesinin karşılığında şeytan veya iblis anlamına gelmektedir. Senaryo koltuğunda Koyoharu Gotouge oturmaktadır.
Filmin adı: Demon Slayer: Mugen Treni

Filmin Türü: Anime
Yönetmen: Haruo Sotozaki
Yapım yılı:2020
IMDB: 8.2/10
Süre: 1s 57dk