91 Görüntülenme
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2
7.8 IMDB Puanı

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2

(How to Train Your Dragon 2)
Yönetmen
Senaryo Dean DeBlois, Cressida Cowell
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 15 ödül & 61 adaylık. total
Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 Konusu

Berk Adasında yaşayan sakinlerin ve ejderhaların kurdukları dostluğun üzerinden tam beş yıl geçmiştir. Bu beş yıl oldukça huzur ve mutluluk doludur. Adanın genç sakinlerinden Astrid ve onun ekibi artık boş vakitlerini ejderha yarışları ile geçirmekte ve sürekli olarak keşif gezileri düzenlemektedir. Bir keşif gezisi esnasında buzdan bir mağaraya girerler ve yüzlerce yıldır uyuyor Dragon Rider isimli ejderhayı ve onun beraberindeki ejderhaların hepsini uyandırırlar. Dişsiz ve Hiccup’a düşen görev ise Berk Adasında tekrardan huzuru sağlamak olacaktır.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 Oyuncuları ve Karakterleri

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 filminde şefin oğlu olan Hiccup karakterini “Jay Bruchel” seslendiriyor. Ona eşlik eden seslendirmen kadrosunda ise Stoick rolünde “Gerard Butler” , Valka rolünde “Cate Blanchett” , Fishlegs rolünde “Christopher Mintz – Plasse” , Gobber rolünde “Craig Ferguson” ve Astrid rolünde “America Ferrera” yer alıyor.

Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 Merak Edilenler

Animasyonun yönetmen koltuğunda “Dean DeBlois otururken senarist olarak ise Cressida Cowell görev yapıyor. Filmin orijinal adı da “How to Train Your Dragon 2” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Animasyon, Aksiyon, Macera, Komedi, Aile
Süre: 1 Saat 42 Dakika
IMDB: 7,8
Yıl: 2014


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın