124 Görüntülenme
Arabalar 2
6.2 IMDB Puanı

Arabalar 2

(Cars 2)
Senaryo John Lasseter, Bradford Lewis, Dan Fogelman
Ödüller 1 ödül & 19 Adaylık.
Arabalar 2 Konusu

Meşhur yarış arabası olan Şimşek McQueen ve en yakın arkadaşı Mater Arabalar 2 filminde Dünya Şampiyonası’na katılmak için Avrupa’ya gitmeye karar verirler. Ancak Avrupa’da Mater’ı bekleyen inanılmaz olaylar bulunmaktadır. Bir yandan yarışta Şimşek McQueen’e yardım etmesi gereken Mater’ın bir yandan da içerisine düştüğü casusluk görevinde kendisinden beklenileni yapması gerekmektedir. Bu macera bizleri Japonya’nın ve Avrupa’nın sokaklarında heyecan dolu bir kovalamacaya sürüklüyor.

Arabalar 2 Oyuncuları ve Karakterleri

İlk filmde olduğu gibi Arabalar 2 filminde de Şimşek McQueen karakterinin sesine “Owen Wilson” hayat vermektedir. Mater’da yine ilk filmde olduğu gibi “Larry the Cable Guy” tarafından seslendirilmektedir. Bu ikilinin dışında Finn McMissile karakterine “ Michael Caine” , Holley Shiftwell karakterine “Emily Mortimer” ve Sir Miles Axlerod karakterine “Suzy Izzard” hayat vermektedir.

Arabalar 2 Merak Edilenler

Arabalar 2 filminin yönetmen koltuğunda John Lasseter ve Bradford Lewis oturmaktadır. Bu ikiliye senarist olarak eşlik eden ise Don Fogelman olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun yanında filmin orijinal ismi “Cars II” olarak bilinmektedir.

Tür: Animasyon, Macera, Komedi
Süre: 1 Saat 46 Dakika
IMDB: 6,2
Yıl: 2011