103 Görüntülenme
Creed 1
7.6 IMDB Puanı

Creed 1

(Creed)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Ryan Coogler, Aaron Covington, Sylvester Stallone
Ödüller 1 Oscar Adaylığı. 45 ödül & 65 adaylık. total
Creed 1 Konusu

Kavgacı yapısıyla dikkat çeken ve kimsesiz olduğu için yetimhaneye bırakılan Adonis, bir gün babasını tanıdığını söyleyen bir kadın tarafından ziyaret edilir. Adonis’in üvey annesi olan bu kadın Mary Anne Creed’dir. Adonis ise efsanevi boksör olan Apollo Creed’in oğludur. Hayatı düzene girmesine rağmen Adonis tek bir şey için yanıp tutuşmaktadır. Babası gibi iyi bir boksör olabilmek. Babasının ezeli rakibi ve aynı zamanda en yakın arkadaşı olan Rocky Balboa’nun kapısını çalarak kendisini eğitmesini isteyecektir.

Creed 1 Oyuncuları ve Karakterleri

Creed 1 filminin başrolü olan ve Adonis Johnson karakterine hayat ve oyuncu “Michael B. Jordan” olarak karşımıza çıkmaktadır. Ona bu rolde efsanevi Rocky Balboa rolüyle “Sylvester Stallone” eşlik ederken Bianca rolüyle “Tessa Thompson” karşımıza çıkmaktadır. Adonis Johnson’ın üvey annesi ve Apollo Creed’in dul karısı olan Mary Anne Creed rolünde ise “Phylicia Rashad” yer almaktadır.

Creed 1 Merak Edilenler

Creed 1 filminin yönetmenlik koltuğunda Ryan Coogler oturmaktadır. Senarist ekibinde ise Aaron Covigton ve Sylvester Stallone bulunmaktadır. Filmin orijinal ismi ise “Creed: Efsanenin Doğuşu” olarak bilinmektedir.

Tür: Animasyon, Dram, Spor,
Süre: 2 Saat 13 Dakika
IMDB: 7,6
Yıl: 2015