354 Görüntülenme
Amar
5.1 IMDB Puanı

Amar

(Amar)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Esteban Crespo, Mario Fernandez Alonso
Amar Konusu ve Oyuncuları

Amar, 2017 yılında Netflix üzerinden izleyicisi ile buluşan romantik ve dramı iç içe sunan bir İspanyol yapımı film olarak karşımıza çıkmaktadır. Yönetmenliğini Estaban Crespo’nun yaptığı bu başarılı filmin senaristliğini ise Mario Fernandez ve Estaban Crespo üstlenmektedir. Amar filminin başrol oyuncuları arasında ise Pol Monen, Nacho Fresneda ve Greta Fernandez yer almaktadır. Birbirinde aşkı bulan iki gencin macerasını anlatan bu film 2017 yılının romantik filmleri arasında en güzelleri arasında gösterilmiştir.

Amar Konusu

Lola ve Carlos isimli iki gence odaklanan bu filmde birbirlerini sanki bu yaşadıkları son günmüş gibi tutkulu bir şekilde seven iki genç bulunmaktadır. Annesini boyunduruğu altından kurtulmak isteyen Lola ile onu özgürlüğüne kavuşturmak isteyen Carlos’un aşkı müthiş bir tutku ve şehvet üzerinden anlatılmaktadır. Bunun yanında Lola hamile kalmak istese de Carlos buna karşıdır. Çitimiz olgunlaştıkça uzaklaşırlar ve aradan geçen bir yılın ardından her ikisi de yaşadıkları derin tutkuları birer hatıra olarak anımsamaktadırlar. İki genç kıskançlık ve güvensizlik girdabının içerisine düştüklerinde ise birbirlerine psikolojik darbeler vurmaya başlarlar. Tüm bunlara rağmen aşklarını sürdürüp sürdüremeyecekleri ise Amar filminde merak ögesi olarak yer taşımaktadır.

Amar Oyuncuları

Amar oyuncuları İspanyol oyunculardan oluşmaktadır. Pek tanındık olmasalar da bu oyuncuları sizler için listeledik.
Pol Monen “Carlos”
22 Temmuz 1994 tarihinde İspanya topraklarında dünyaya gelen Pol Monen, oldukça genç bir oyuncu olarak dikkat çekmektedir. Amar filminde ise Lola karakteri ile oldukça tutkulu ve şehvetli bir aşk yaşayan Carlos karakterine hayat vermektedir. Lola ile aralarına kıskançlık krizlerinin girmesine sebep olan Carlos, bu girdaptan kendini kurtarıp kurtaramayacağı ise merak konusudur. Genç yaşına rağmen 18 yıllık bir oyunculuk kariyerine sahip olan başarılı İspanyol oyuncu bu kariyere ise toplamda 8 tane dizi – film sığdırabilmeyi başarmıştır.
Greta Fernandez “Lola”
4 Şubat 1995 tarihinde İspanya’da hayata gelen İspanyol oyuncu Greta Fernandez Amar filminde Lola isimli karaktere hayat vermektedir. 10 yıllık oyunculuk geçmişine 4 adet film sığdırmayı başaran güzel oyuncu Amar filminde Carlos ile amansız ve tutkulu bir aşk yaşayan ve hamile kalma isteğine bir türlü yanıt bulamayan Lola karakterini canlandırmaktadır.

Amar Merak Edilenler

Film Adı: Amar
Yönetmen: Esteban Crespo
Yapımcı: Maria Zamora, Stefan Schmitz, Christian Guijarro ve Lorena Lluch
Senarist: Esteban Crespo ve Mario Fernandez Alonso
Film Müzikleri: Adolfo Nunez
Dağıtıcı: Netflix
Film Türü: Romantik, Dram ve Erotik
Vizyon Tarihi: 7 Nisan 2017
Ülke: İspanya ve ABD
Dil: İspanyolca ve İngilizce
Film Süresi: 1 Saat 50 Dakika
Bütçe: 30 Milyon Dolar
Hasılat: 55 Milyon Dolar
IMDB: 5,1