<

112 Görüntülenme
Zindan Adası
8.2 IMDB Puanı

Zindan Adası

(Shutter Island)
Kategori
Yönetmen
Senaryo Laeta Kalogridis, Dennis Lehane
Ödüller 11 ödül & 66 Adaylık.
Zindan Adası Konusu

Zindan Adası filminde Teddy Daniels ve Chuck Aule isimli iki polis memuru bulunmaktadır. Oldukça tehlikeli hastaların tedavi gördüğü Shutter Adası’nda Rachel Solando isimli bir akıl hastası ortadan kaybolur. Göreve getirilen dedektifler ise Teddy Daniels ve Chuck Aule’dir. Shutter Adası’nda bulunan Ashecliffe Hastanesine soruşturma yapmaya giden ikili zaman içerisinde işlerin iyice çığırından çıkmasına maruz kalacaklardır. Dava gittikçe zorlaşacak ve içinden çıkılmaz bir hâl almaya başlayacaktır.

Zindan Adası Oyuncuları ve Karakterleri

Zindan Adası filminde görevli olarak Shutter Adası’na giden iki dedektiften Teddy Daniels rolünde “Leonardo Di Caprio” bulunurken diğer dedektif Chuck Aule rolünde “Mark Ruffalo” yer alıyor. Bu ikiliye Rachel rolünde “Emily Mortimer” , Dr. Cawley rolünde “Ben Kingsley” , Dr. Naehring rolünde “Max von Sydow” , Dolores rolünde “Michelle Williams” ve Warden rolünde “Ted Levine” eşlik ediyor.

Zindan Adası Merak Edilenler

Yönetmenliğini çığır açan bir yönetmen olan Martin Scorsese’nin yaptığı Zindan Adası filminin senaryosunda Leata Kalogridis ve Dennis Lehane yer alıyor. Filmin orijinal adı ise “Shutter Island” olarak karşımıza çıkıyor.

Tür: Gizem, Gerilim
Süre: 2 Saat 18 Dakika
IMDB: 8,2
Yıl: 2010


Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın