151 Görüntülenme
Cruella
7.3 IMDB Puanı

Cruella

(Cruella)
Yönetmen
Senaryo Dana Fox, Tony McNamara, Aline Brosh McKenna
Ödüller 1 Oscar Kazandı. 29 ödül & 42 adaylık. total
Cruella Konusu

Oldukça harika tasarımlar yapan genç bir kız olan Estella aynı zamanda da bir dolandırıcıdır. Genç kız arkadaşlarıyla birlikte Cruella filminde kendisine Londra’nın sokaklarında bir hayat kurar. Aynı kendisi gibi hırsız olan bu arkadaşları sayesinde Estella bambaşka bir hâl almaya başlar. Üstün yeteneği modacılık sayesinde de bir yandan adını fazlasıyla duyurmayı başarmış ve moda efsanesi olarak bilinen Barones Von Helllman’ın dikkatini çekmeyi başarmıştır. Ancak ikisinin arasındaki ilişki Estella’nın bütün kötü yönlerini dışarıya çıkartacak ve onun Cruella karakterine dönüşmesine sebep olacaktır.

Cruella Oyuncuları ve Karakterleri

Cruella filminde güzel oyuncu “Emma Stone” Estella diğer adıyla Cruella karakterine hayat veriyor. The Barones Von Hellman karakterine ise “Emma Thompsen” hayat veriyor. Bunun yanında Jasper karakteriyle “Joel Fry” , Horace karakteriyle “Paul Walter Hauser” , Artie karakteriyle “John McCrea” ve Catherine karakteriyle “Emily Beecham” ikiliye eşlik ediyor.

Cruella Merak Edilenler

Yönetmen koltuğunda Craig Gillespie’nin oturduğu Cruella filminin senaryo ekibinde ise Dana Fox, Tony McNamara, Aline Brosh McKenna yer alıyor.

Tür: Aksiyon, Komedi, Suç, Dram, Aile
Süre: 2 Saat 14 Dakika
IMDB: 7,3
Yıl: 2021